Home DokumentyDokumenty Kościoła o życiu konsekrowanymJan Paweł IIJan Paweł II - Przemówienia i homilieModlitwa Anioł Pański 2000.04.09 – Rzym – Jan Paweł II, Świadkowie Ewangelii. Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański na zakończenie liturgii beatyfikacji

2000.04.09 – Rzym – Jan Paweł II, Świadkowie Ewangelii. Rozważanie przed modlitwą Anioł Pański na zakończenie liturgii beatyfikacji

Redakcja
Jan Paweł II, 

ŚWIADKOWIE EWANGELII. ROZWAŻANIE PRZED MODLITWĄ “ANIOŁ PAŃSKI” NA ZAKOŃCZENIE LITURGII BEATYFIKACJI KS. MARIANA JEZUS EUSE HOYOS, O. FRANCISZKA KSAWEREGO SEELOSA, S. ANNY RÓŻY GATTORNO, S. MARII ELŻBIETY HESSELBLAD ORAZ S. MARII TERESY CHIRAMEL MANKIDIYAN

Rzym, 09 kwietnia 2000 r.

1. Kończąc tę liturgię, pragnę raz jeszcze przekazać słowa pozdrowienia i wdzięczności wszystkim, którzy się tu zgromadzili, aby oddać hołd pięciorgu nowym błogosławionym. Jedną z nich jest Włoszka, bł. Anna Róża Gattorno. Siostrom z założonego przez nią zgromadzenia oraz wszystkim, którzy uczestniczą dziś we wspólnej radości, życzę, aby umieli czerpać obfite owoce z duchowego dziedzictwa tej wiernej uczennicy Chrystusa, zawsze gotowej służyć braciom ubogim i cierpiącym.

2. Ze szczególnym pozdrowieniem zwracam się do pielgrzymów, którzy uczestniczyli w beatyfikacji Marii Elżbiety Hesselblad, Franciszka Ksawerego Seelosa i Marii Teresy Mankidiyan, zwłaszcza do przybyłych ze Szwecji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Indii. Niech wstawiennictwo nowych błogosławionych umocni was w wierze i w chrześcijańskim życiu.

Serdeczne pozdrowienie kieruję też do pielgrzymów mówiących po niemiecku. Bł. o. Franciszek Ksawery Seelos urodził się w Füssen w regionie Allgäu i uczęszczał do szkoły prowadzonej przez benedyktynów w Augsburgu. Tak więc Szwabia stała się ojczyzną jego wiary. Niech nowy błogosławiony także wam doda odwagi, by podjąć przygodę wiary.

3. Zwracam się teraz z serdecznym pozdrowieniem do pielgrzymów kolumbijskich, przybyłych na beatyfikację ks. Mariana Jezusa Euse Hoyosa. Witam kardynałów, biskupów i księży, którzy towarzyszą licznej pielgrzymce. Niech ks. Marianito wyjedna Kolumbijczykom, aby było respektowane ich prawo do pokoju — podstawa rozwoju pozostałych praw. Niech Bóg udzieli Kolumbii błogosławieństwa pokoju!

4. Dziękując Bogu za tych wielkodusznych świadków Ewangelii, pragnę jeszcze wyrazić poparcie dla dwóch akcji solidarności. Pierwsza z nich to światowa kampania na rzecz oświaty podstawowej — a więc na rzecz dobra, którego miliony dzieci są niestety nadal pozbawione. Ufam, że dzięki wysiłkowi społeczności międzynarodowej uda się rychło osiągnąć cel, jakim jest zapewnienie wszystkim dzieciom podstawowego wykształcenia. Po drugie, przyłączam się do apelu włoskich władz sanitarnych, wzywających do oddawania krwi, i ufam, że społeczeństwo będzie coraz ofiarniej uczestniczyć w tej bardzo ludzkiej i zarazem bardzo ewangelicznej formie pomocy potrzebującym bliźnim.

Maryja, Królowa Świętych, niech prowadzi i wspomaga nas wszystkich na wielkopostnym szlaku, wiodącym ku bliskiej już Wielkanocy.


Za: www.opoka.org.pl 

Copyright © Konferencja Episkopatu Polski  

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda