Home WiadomościZ kraju Kraków: nowy rekord akcji „Ciacho za ciacho”

Kraków: nowy rekord akcji „Ciacho za ciacho”

Redakcja

Grudniowa edycja dominikańskiej inicjatywy „Ciacho za ciacho” przyniosła rekordowy odzew ludzi dobrej woli. Na rzecz szkoły Al Farah i centrum edukacyjnego Zavarian w Aleppo w Syrii zebrano blisko 200 tys. zł.

Jak wskazuje Justyna Gucwa, koordynator wydarzenia, wybrany cel był niejako przypomnieniem dramatu Syrii, który w ostatnich miesiącach został nieco zapomniany. – Udało się nam pozyskać 196 248 zł. Dzięki wspólnym wysiłkom damy szansę na lepszą przyszłość dzieciom i młodzieży w tym kraju, umęczonym wojną i trzęsieniem ziemi. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę, przynosząc ciasta, przekazując książki, uczestnicząc w wydarzeniach, licytując dzieła sztuki, a także wspierając nas finansowo przez zbiórkę internetową – opisuje.

Tradycyjnie krużganki dominikańskie w grudniu wypełniły się zapachem ciast oraz stosem książek, płyt czy ozdób świątecznych. Na przybywających czekały też kawiarenka z ciepłymi napojami oraz goframi i tostami.

Oprócz kiermaszu ciast i książek, uczestnicy akcji mogli wziąć udział w spektaklach teatralnych, pokazach fizycznych czy warsztatach baristycznych. Poza tym chętni licytowali m.in. piękne dzieła sztuki oraz wejściówki do ciekawych miejsc kulturalnych.

– Nasza zbiórka to nie tylko sukces finansowy, ale przede wszystkim wyraz solidarności i wspólnego działania dla dobra innych. Razem rozpaliliśmy światło w chaosie, pokazując, że nawet najmniejszy gest może mieć ogromne znaczenie – podsumowuje Gucwa.

Kiermasz charytatywnej grupy “Beczki” organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie oraz wesprzeć Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które od początku rosyjskiej inwazji prężnie działa na rzecz poszkodowanych mieszkańców oraz walczących żołnierzy.

luk/KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda